Historia

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 11 Toruńska mieści się w dwupiętrowym budynku wybudowanym w latach 30-tych, za prezydentury Stefana Starzyńskiego. Gmach został oddany do użytku w roku szkolnym 1937/1938, przetrwał wojnę i do 1973 roku służył jako Szkoła Podstawowa, a następnie przedszkole.

W roku 1990, gdy powstała możliwość tworzenia szkół społecznych, budynek przy ul. Toruńskiej powrócił do swojej pierwotnej funkcji dzięki usilnym staraniom rodziców i nauczycieli oraz wsparciu ówczesnego ministra edukacji narodowej prof. Henryka Samsonowicza.

W 1990 roku grupa rodziców i nauczycieli powołała do życia Społeczną Szkołę Podstawową nr 11.

W ciągu 28 lat istnienia, mury szkoły opuściło ponad 750 absolwentów. Szkoła uznawana jest za najlepszą w Dzielnicy Targówek i 24. w rankingu szkół warszawskich.

Budynek szkoły od 2013 roku wpisany jest do ewidencji zabytków architektury modernistycznej.

Rekrutacja Trwa!

Obecnie prowadzimy nabór uzupełniający do klas: 2, 4, 5, 7, 8 i 3 gimnazjum. Zapraszamy