Copyright 2018 - Zespół Szkół Ogólnokształcących STO "Toruńska"

SPOŁECZNE GIMNAZJUM STO

ul. Toruńska 23, 03-226 Warszawa

Tel.: 22 811 24 16
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGAN PROWADZĄCY

Społeczne Towarzystwo Edukacyjne Stowarzyszenie TORUŃSKA (od 1.04.2017r.)

NIP: 524-28-16-021

DYREKTOR SZKOŁY

Dyrektor Szkoły p.o. Monika Bulik
Wicedyrektor Monika Stępniewska 


TRYB PRZYJMOWANIA UCZNIÓW
Zasady rekrutacji w zakładce "Dokumenty". 

INFORMACJE OGÓLNE
GABINET LEKARSKI, OPIEKA PEDAGOGICZNO-PSYCHOLOGICZNA;

SKLEPIK, CATERING, WŁASNA SALA GIMNASTYCZNA, BOISKO PIŁKARSKIE i TARTANOWE DO KOSZYKÓWKI/SIATKÓWKI, BIBLIOTEKA, PRACOWNIE, RADIOWĘZEŁ 

CO WARTO O NAS WIEDZIEĆ?
Społeczne Gimnazjum STO powstało w 1999 roku jako pierwsza niepubliczna placówka gimnazjalna w dzielnicy Targówek. Twórcy szkoły inspirowali się 10-letnim doświadczeniem w prowadzeniu Społecznej Szkoły Podstawowej nr 11 STO i pracą z młodzieżą w Humanistycznym LO nr 48 STO. W szkole wprowadzamy aktywne metody nauczania, kształcące umiejętności komunikowania się i pracy zespołowej. Uczniowie mają wiele okazji, by wykazać się aktywnością i zdolnością praktycznego zastosowania wiedzy: projekty, działalność samorządu, imprezy artystyczno-naukowe i językowe, konkursy międzyszkolne, organizacja cyklicznego przedsięwzięcia "Ochraniam swoje serce" (patronat Kliniki Choroby Wieńcowej w Warszawie), działalność charytatywna w zespole "Pomagamy"
Nasze atuty to: kameralny charakter szkoły (klasy do 18 osób), klarowny program wychowawczy, życzliwość i wysokie kwalifikacje nauczycieli. Gimnazjum otrzymało tytuł "Szkoły z klasą" i edukacyjny certyfikat jakości „Szkoła Ucząca Się”. Od 2011 roku bierzemy udział w Gimnazjalnej Lidze Debatanckiej (wzorowanej na debatach oksfordzkich). Jesteśmy organizatorami prestiżowego Festiwalu Filmowego "GLUBLAKI". Proponujemy atrakcyjne wycieczki i wyjazdy na zielone szkoły. Według wskaźników EWD (edukacyjna wartość dodana) - szkoła sukcesu!

Języki obce:
* Język angielski i niemiecki 
* 4 godziny tygodniowo z podziałem na grupy
* od 1.09.2015 - 5 godzin języka angielskiego
* koła, projekty i konsultacje 
* przygotowanie do certyfikatu FCE i KID 
* Dni kultury angielskiej i niemieckiej oraz udział w konkursach ogólnopolskich

Na co kładziemy nacisk?
1. Kształcenie umiejętności pracy w zespole, projektowania, organizowania swoich działań i publicznego prezentowania efektów pracy. 
2. Kształcenie umiejętności komunikowania się w dwóch językach obcych. 
3. Kształcenie umiejętności słuchania drugiego człowieka i rozwiązywania problemów drogą mediacji i negocjacji.